ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5108291
*
nr 510 8291
Spegel
20-tal, höjd: 107
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2008
kl 16:14:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 14:00:41
1
200 kr
25/2 00:39:27
2
150 kr
25/2 00:40:58
2
300 kr
25/2 02:39:57
3
500 kr
25/2 03:00:35
2
500 kr
25/2 03:01:10
2
Vinnande bud
25/2 03:29:13
2
justering av budtak
25/2 04:20:48
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 510 8291
Spegel
20-tal, höjd: 107
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 14:00:41 | 1 | 200 kr |
25/2 00:39:27 | 2 | 150 kr |
25/2 00:40:58 | 2 | 300 kr |
25/2 02:39:57 | 3 | 500 kr |
25/2 03:00:35 | 2 | 500 kr |
25/2 03:01:10 | 2 | Vinnande bud |
25/2 03:29:13 | 2 | justering av budtak |
25/2 04:20:48 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53